Sulu Kumlama Makinası Fiyatları Ne Kadardır?

Sulu kumlama makinası fiyatları, ihtiyacınıza ve ilgili makinanın özelliklerine bağlı olarak değişir. Detaylı fiyat bilgisi öğrenmek için BF Blast ile iletişime geçebilirsiniz.

Peki, sulu kumlama makinası nedir? Yakından inceleyelim.

Sulu kumlama makinası, bir yüzey üzerinde yer alan kirleri çıkarmak amacıyla basınçlı su veya aşındırıcı püskürtme yapmaya yarayan makinalardır. Bu makinalar sayesinde yüzey üzerinde yer alan pas, kir, toz temizlenir ve pürüzsüz hale gelir.

Sulu Kumlama Makinasının Avantajları

Bu makinayı kullanmanın en büyük avantajlarından biri, kuru kumlama makinasından daha ince bir yüzey elde edebilme yeteneğidir. Su, aşındırıcıyı dışarı atar. Böylece püskürtülen yüzeyin emprenye olmasının önüne geçer. Herhangi bir artık aşındırıcı veya tortu varsa, yüzey temizlenebilir. Böylece pürüzsüz ve temiz bir yüzey elde etmeyi mümkün kılar.

Korumak istediğiniz veya hassas olduğunu düşündüğünüz bir yüzey söz konusu ise buharlı püskürtme gerçekleştirmelisiniz. Bunun için buhar püskürtme kabinleriyle yüzeyi tek adımda temizleyebilirsiniz. Yağ ve kiri kısa sürede yok edebilirsiniz. Bu sayede geleneksel kumlama makinalarına kıyasla zaman kazanmış olursunuz.

Ek olarak, su, ince ağlı aşındırıcılar için basınçlı havadan daha etkilidir. Bu sebeple ince aşındırıcı ortamlar için ıslak kumlama daha avantajlıdır. Kısacası hassas yüzeyler için idealdir.

Sulu kumlama makinasının avantajları hakkında detaylı bilgi edinmek için bu makalemizi okuyabilirsiniz: Sulu Kumlama Makinası Kullanmanın Avantajları

Kuru Kumlama Makinası İle Sulu Kumlama Makinasının Farkları

Sulu kumlama, genellikle kuru aşındırıcı püskürtmeye kıyasla daha hafiftir. Su, aşındırıcı için bir yastık görevi görür. Ancak kuru kumlamada aşındırıcı, yüzeye çarpar ve daha küçük parçacıklara ayrılarak toz oluşmasına sebep olur.  Sulu kumlamada, su bir sönümleyici görevini üstlenir. Yani, aşındırıcı, püskürtülen yüzeye çarptığında, parçacıklar su içerisinde kalır. En sonunda bir boşaltma havuzunda veya başka bir kap içerisinde toplanır.

Kuru kumlama ile sulu kumlama arasındaki bir diğer fark ise; kuru kumlamada aşındırıcı, derin bir ankraj profili bırakarak bir açıyla etki eder. Sulu kumlamada ise su, darbeyi yastıklar. Böylece yüzey zarar görmez ve daha ince püskürtme alanı oluşmasını sağlar. Bu özellik, hassas yüzeyler için kullanılmasını mümkün kılar.

Sulu Kumlama Makinası Nasıl Çalışır?

Dış mekanlarda uygulama gerçekleşeceği zaman, aşındırıcı genellikle basınçlı hava aracılığıyla sevk edilmektedir. İkinci bir hortum, sulandırmayı sağlar veya püskürtmeyle oluşan tozun bir kısmını bastıran bir su halesi oluşturur. Böylece yüzey temizlenirken tozutmanın önüne geçilmiş olur.

Bir bulamaç püskürtme kabininde, aşındırıcı ortam veya su, basınçlı bir kap içerisinde karıştırılır. Ardından, muhafaza içerisindeki bir nesneye doğru itilir. Bu, alüminyum jantlar veya motor parçaları gibi öğelerin temizlenmesinde etkilidir.

İletişime geçin

Teknolojik Çözümler

Açık iletişime inanır, insanlara değer verir ve teknolojimiz ile fark yaratırız. Teknoloji ve çözümlerimiz hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin.