Askılı Kumlama Makinesi

ASKILI KUMLAMA NEDİR?
Makine ana gövde, seperatör, elevatör, filtre, türbinler, siklon ve kumanda panosundan oluşur. Gövde içinde türbin hedef bölgeleri manganlı çelik ve diğer yerler ise özel kauçuk lastik ile kaplanır.
Askılı kumlama makinası ana gövde üzerine yerleştirilen mekanik türbinler bombardıman yaparak malzemelerin temizliğini sağlar. Temizleme işlemi türbinlerdeki çelik bilya bombardımanı ile yapılır. Bombardıman sırasında malzeme yüzeylerinden çelik bilyaların çıkarttığı kum ve tozlar helezona dökülür. Helezonda bulunan bilya ve kumlar elevatöre oradan seperatöre dökülür. Seperatörde temizlenen çelik bilyalar tekrar türbinlere aktarılarak seperatörden çıkan iri parçalar siklonda, siklondan gelen tozlar ise kuru tip jet pulse filtrede tutulur. Temiz hava ise fan ile dışarı atılır. Otomatik askılı kumlama makinesinde de çift askı sistemi vardır. Birinci askı sistemi makine içerisinde temizleme işlemine tabi tutulurken, dışarıda bulunan ikinci askı sistemi ise temizlenecek diğer malzemeleri işleme hazır hale getirmektedir.

İletişime geçin

Teknolojik Çözümler

Açık iletişime inanır, insanlara değer verir ve teknolojimiz ile fark yaratırız. Teknoloji ve çözümlerimiz hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin.